Turystyka

Najlepsze wyspy na oceanie indyjskim

Mauritius

Dzięki bujnym szczytom, turkusowym plażom, wodospadom i mglistym lasom deszczowym, Mauritius jest mekką dla entuzjastów przyrody. Z doskonałą kuchnią, mieszanką wpływów indyjskich, francuskich i afrykańskich, zabytkową architekturą i tętniącą życiem stolicą, Port Louis, Mauritius jest również doskonałym miejscem do eksploracji kulturowej. Przewodnik po Mauritiusie znajdziesz tutaj.

Réunion

Jedna z alternatyw dla Mauritiusa, Reunion jest jedną z najlepszych wysp Oceanu Indyjskiego na wakacje. Zróżnicowane ukształtowanie terenu tej wulkanicznej wyspy sprawia, że jest to idealne miejsce na przygody na świeżym powietrzu, a odległe wioski, żywe festiwale i kolorowa architektura dodają uroku.

Reunion to raj dla miłośników dzikiej przyrody, z ponad 800 gatunkami endemicznymi. W sercu wyspy znajduje się wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco Park Narodowy Reunion, w którym znajduje się 800 kilometrów szlaków turystycznych, a także legendarny Piton de la Fournaise, aktywny wulkan, na który można się wspinać. W innych miejscach można uprawiać kolarstwo górskie, obserwować wieloryby, nurkować i wykonywać inne czynności, a na miłośników słońca czekają białe, piaszczyste plaże.

Malediwy

Z piaskiem w kolorze śniegu, wodą w kolorze curaçao i wyspami, które wyglądają jak z Photoshopa, Malediwy wiedzą, jak użeć turystów. Ale dzięki rosnącej liczbie ośrodków wypoczynkowych dla rodzin i par (wraz z nurkowaniem, snorkelingiem i jednym z najlepszych na świecie surfingiem), ten rozległy archipelag nie jest tylko odpowiedni dla nowożeńców.

Zanzibar

Zanzibar to doskonała alternatywa dla Malediwów i jedna z najlepszych wysp na Oceanie Indyjskim na wakacje. Wyspa oferuje nurkowanie, kite-surfing, żeglarstwo, windsurfing i inne sporty wodne. Ponadto wpisana na listę UNESCO stolica, Stone Town, kusi krętymi uliczkami i mieszanką wpływów perskich, arabskich, indyjskich i europejskich. Do najważniejszych atrakcji należy XVII-wieczny Stary Fort oraz muzeum poświęcone urodzonemu na Zanzibarze Freddiemu Mercury. 

Sri Lanka

Czy to natura, plaże czy miejsca kultury, Sri Lanka jest pełna uroku. Parki narodowe są domem dla lampartów, słoni, małp langurów i niedźwiedzi leniwych. Jeśli dodamy do tego gościnnych ludzi, zróżnicowaną kuchnię i mnóstwo miejsc z listy Unesco, łatwo zrozumieć, dlaczego turystyka na wyspie gwałtownie wzrosła w ostatnich latach.

Similar Posts