Ciekawostki

Zwariowane hinduskie tradycje

Indie to kraj ezoterycznych zwyczajów i egzotycznych kultur, które często zaskakują, a nawet szokują osoby postronne. Każdy indyjski zwyczaj i tradycja związane są z wielowiekową historią i określone przez filozoficzny światopogląd, który jest unikalny dla tego kraju.

W rzeczywistości zwyczaje mogą być bardzo zróżnicowane, a nawet sprzeczne ze sobą podczas przekraczania granic jednego stanu, co sprawia, że kraj ten jest skarbnicą egzotyki. Oto niektóre z najbardziej unikalnych i charakterystycznych kultur, zwyczajów i tradycji Indii, które mogą zrozumieć tylko miejscowi.

Karva Chauth

Jest to zwyczaj przez wielu uważany za wyjątkowy. Jest on obchodzony w miesiącu październiku wyłącznie przez zamężne kobiety. W dniu Karva Chauth zamężne hinduskie kobiety poszczą od wschodu do zachodu słońca, nie poijąć ani kropli wody.

Według tych zwyczajów i tradycji post ma zapewnić małżonkom bezpieczeństwo i długowieczność oraz chronić je przed złem. Jednym z wyjątkowych aspektów tego festiwalu jest tradycyjny rytuał, dzięki któremu kobiety przerywają post. Zgodnie z obyczajem, kobietom nie wolno widzieć się z mężem do czasu przerwania postu, a czynią to dopiero po obejrzeniu księżyca za pomocą sita, a następnie spojrzeniu na twarz męża za pomocą tego samego sita.

Theemithi

Theemithi to jeden z najtrudniejszych rytuałów w kulturze tamilskiej. Aby zaświadczyć o swoim oddaniu i wierze w Boga, dziesiątki wyznawców dosłownie „przechodzą” bosymi stopami przez odcinek płonących węgli. Mówi się, że jeśli wiara danej osoby jest silna, to nie dozna ona poparzeń.

Chociaż pierwotnie był to zwyczaj rdzennie tamilski, rozprzestrzenił się w kilku krajach z przedkolonialnymi i kolonialnymi diasporami tamilskimi, takimi jak Sri Lanka, Mauritius, a nawet Singapur. Chociaż tylko dorośli mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu, powszechną praktyką jest, że dorośli niosą swoje dzieci na ramionach, gdy przechodzą przez odcinek płonących węgli.

Lathmar Holi

Zwyczaj jest obserwowany podczas festiwalu Holi i dotyczy zamężnych kobiet ze społeczności hinduistycznej, w którym muszą one dosłownie uderzyć swoich mężów długim, grubym kijem. Nazwa tradycji wywodzi się od hinduskich słów ribbon oznaczających kij i mar oznaczających bić.

Zwyczaj jest obchodzony głównie w miastach Nandgoan i Barsana, historia stojąca za tymi zwyczajami i tradycjami jest taka, że w dniu Holi, Kryszna próbował odwiedzić Radhę we wsi Barsana, ale kobiety z miasta przegoniły go kijami. Chcesz zobaczyć ten zwyczaj na własne oczy? Dzięki https://www.hotelinfo.pl znajdziesz najlepsze zakwaterowanie w Indiach i liczne wskazówki.

Similar Posts