Turystyka

Jakie atrakcje napotkamy na wyjeździe rodzinnym w Gdańsku?

Sezon letnich wakacji zbliża się coraz szybciej i większymi krokami. Wiele rodziców zastanawia, się gdzie zabierze, swoje pociechy na wakacje. Może w góry? A może jednak gdzieś za Polskę? A może jednak nad morze? Dobry wybór wyjechania nad morze. Polskie morze jest naprawdę prześliczne. Jednak wówczas musimy zdecydować się na miasto, w którym spędzimy parę dni. Do wyboru z tych najbardziej popularnych miast, które oferują nasze morze to:

  • Gdańsk.
  • Gdynia.
  • Sopot.

Jednak morze to nie powinna być ta jedyna atrakcja. Dlatego też i dzisiaj przyjrzymy się atrakcją w Gdańsku i ocenimy czy warto tam pojechać na parę dni.

1. Bałtyckie morze

Tak to prawda w Gdańsku jest morze i jest one prześliczne. Jest to jedna z tych o to i najważniejszych atrakcji w całym Gdańsku, z którego to miasto też zbiera tak naprawdę tyle turystów w sezonie letnim. Jednak morze to nie wszystko z poszczególnych atrakcji turystycznych Gdańska.

2. Długa

Długa to jest najbardziej znana dzielnica i uliczka w Gdańsku. Prowadzi ona z Elbląskiej do Dworca Głównego. Między czasie znajdziemy tam pomnik Neptuna wiele kawiarni restauracji lodziarni i wiele więcej sklepów, do których warto wejść, by kupić pamiątki. Oczywiście knajpy te znajdują się w rankingu najlepszych knajp i lokali gastronomicznych w Gdańsku przygotowanym przez serwis GdanskInfo.pl.

3. Muzeum II wojny światowej i Westerplatte

Kolejną ciekawą atrakcją jest jedno z największych Muzeów w Polsce II Wojny Światowej i Westerplatte. Oferuje tam wiele godzin spędzonych z rodziną a co najważniejsze poznanie prawdziwej historii Polski i Gdańska.

4. Muzeum bursztynu w Gdańsku

Jednak i nie tylko w Gdańsku jest Muzeum II Wojny Światowej. Kolejnym ciekawym miejscem jest muzeum bursztynu, które też oferuje wiele godzin spędzonych z rodziną, ale i dodatkowo zobaczenie różnych bursztynów bardzo rzadkich i tajemniczych.

5. Molo w Gdańsk Brzeźno

Nie tylko i Sopot posiada swoje Molo. Gdańsk i Gdynia, również je posiadają może nie tak duże, jak te w Sopocie, ale warto również zobaczyć Molo, które znajduje się w Brzeźnie w Gdańsku. W sam raz na spacer w te ciepłe dni, które za niedługo do nas przyjdą!

Similar Posts